Trecerea României la euro. Isărescu: Am avut stabilit și traseul mașinilor de valori
Guvernatorul Mugur Isărescu a...
Activitatea de dezinsecţie se va efectua zilnic, în intervalul orar 21,30 - 5,30.
Compania Municipală Eco Igienizare se va ocupa și de această operațiune care va acoperi următoarele zone:
* Sectorul 1 - 1.264 de străzi, 27 de parcuri, nouă baze sportive, 21 de unităţi militare, 10 cimitire, 17 spitale, trei complexuri studenţeşti, două locaţii ale TVR, Grădina Zoologică;
* Sectorul 2 - 1.026 de străzi, 38 de parcuri, două baze sportive, trei unităţi militare, şapte cimitire, 13 spitale;
* Sectorul 3 - 768 de străzi, opt parcuri, şase baze sportive, trei cimitire, trei spitale, un complex studenţesc, o unitate militară;
* Sectorul 4 - 643 de străzi, şase parcuri, o bază sportivă, opt unităţi militare, şapte cimitire, nouă spitale;
* Sectorul 5 - 1.002 de străzi, 11 parcuri, cinci baze sportive, 20 de unităţi militare, nouă cimitire, trei spitale;
* Sectorul 6 - 657 de străzi, 16 parcuri, o bază sportivă, 20 de unităţi militare, 10 cimitire, un spital.
Citește și: Cumulul pensiei cu salariu. Cine poate beneficia
Operatorii CMEIB S.A. acţionează cu 12 utilaje de mare capacitate (ULV) şi cu şase autoutilitare Dokker, dotate cu atomizoare portabile de tip fogger, substanţa folosită fiind insecticidul MICROSIN.

"Tratamentele de combatere a ţânţarilor adulţi se realizează de la periferia Capitalei către interiorul oraşului şi se vor aplica pe spaţiile verzi de pe aliniamentele stradale, pe spaţiile verzi din zonele rezidenţiale, în parcurile aflate în administrarea Municipalităţii, precum şi pe spaţiile verzi ale instituţiilor subordonate PMB (spitale, cimitire, cămine de elevi, locuinţe sociale, parcări de reşedinţă etc.)", a precizat PMB.
Tratamentul precedent, al 5-lea, s-a desfăşurat pe durata a nouă zile operaţionale, în perioada 21-30 iulie.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Guvernatorul Mugur Isărescu a...
Preţurile finale la gazele...
Banca Națională a României a...
Anvelopele sunt singurul punct de contact dintre...
Curtea Constituțională a României a respins miercuri...
Agenția Națională de...
România se numără azi printre...
CFR Călători anulează zeci de trenuri din cauza...
Guvernul condus de Ilie-Gavril...
Mai multe curse aeriene au fost...
Parlamentul modifică legea...
În perioada 2002 prezent,...
Piața obligațiunilor Japoniei a...
Consiliul de administrație al...
Ministerul Finanţelor a atras,...
Începând cu anul 2026, fișierul...
Compania britanică Rolls-Royce...
Prețurile la carburanți au înregistrat o creștere ușoară...