Reforma pensiilor speciale nu reduce deficitul în 2025. Petrișor Peiu explică de ce
Reforma pensiilor speciale...
Dr. Andrea Neculau, director executiv al Direcției de Sănătate Publică (DSP) Brașov, a declarat pentru MyTex, că situația este dramastică și că: ”La UPU este plin de astăzi dimineață cu pacienți cu COVID care au nevoie de suport respirator și staționează acolo, sunt îngrijiți pe loc și primesc oxigen, pentru că nu sunt locuri la ATI. Pentru 15 pacienți s-au făcut solicitări de transfer în alte județe la terapie intensivă, dar e greu de găsit locuri. În acest moment sunt 427 de pacienți COVID internați în spitalele din Brașov și județ și nici un pat liber”.
Vlad Voiculescu scrie în comentariile fotografiilor postate pe contul său de Facebook că: ”Nu, nu sunt parcări de ambulanțe ci cozi în fața unor spitale care tratează pacienți Covid-19.
Prima este de ieri de la Spitalul de Boli Infecțioase din Brașov, a doua este de săptămâna trecută din parcare de la București, în fața Spitalului Sf. Pantelimon”.
În ciuda restricțiilor și a situației din ce în ce mai grave, în București și mai multe orașe din România câteva sute de oameni protestează împotriva restricțiilor dar și... impotriva COVID-19, un lucru cel puțin straniu.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Reforma pensiilor speciale...
Guvernul pregătește majorarea...
Ministerul Finanțelor a listat...
Preşedintele Nicuşor Dan...
Andrew Mountbatten-Windsor,...
Sistemul de Garanție-Returnare...
Premierul Ilie Bolojan s-a...
Ray Dalio, fondatorul...
Guvernatorul Mugur Isărescu a...
Preţurile finale la gazele...
Banca Națională a României a...
Anvelopele sunt singurul punct de contact dintre...
Curtea Constituțională a României a respins miercuri...
Agenția Națională de...
România se numără azi printre...
CFR Călători anulează zeci de trenuri din cauza...