7Distribution este importator și distribuitor Nutramino (brand specializat de healthy protein snacks al grupului Glanbia, nr 1 în lume pe acest sector) și Powerbar (un brand puternic pe healthy snacks și suplimente, deținut în trecut de Nestle și fiind preluat de grupul american Post Holdings).
Batoanele proteice și băuturile Nutramino și Powerbar sunt prezente în rețelele Mega Image, Auchan, Lukoil, Esență Plant, Hervis, Intersport și rețeaua de fitness World Class.
În 2019 compania se va concentra pe extinderea în alte rețele de retail și pe aducerea unor branduri noi în portfoliu, în special accesorii fitness (saltele yoga, mănuși, flexoare, etc) cu brandurile Adidas și Reebok.
Citește :Producător de haine, prezent și în România, amendat de UE. Legat de prețuri
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Eliminarea plafonării...
România ajunge să importe tot...
De la Turcia la Italia, tot mai multe bănci centrale...
Comisia Europeană a formulat,...
România continuă să importe...
Taxa pentru examenul de...
Cum vrea UE să întărească rolul...
Vânzările globale de...
Ministerul Finanțelor aduce...
Fără eliminarea risipei...
Ministerul Agriculturii a...
Curs valutar BNR, 6 februarie...
Autoritatea Naţională pentru...
Ministerul Finanțelor...
Veste bună de la BNR pentru românii care au credite...
"Prețul banilor nu este rata dobânzii", subliniază,...