În raport cu dolarul american, cursul anunţat a fost de 4,0896 lei/dolar, mai mic cu 1,95 de bani (-0,47%) în comparaţie cu cât se stabilise joi, respectiv 4,1091 lei/dolar.
Potrivit BNR, cursul leu/franc a coborât cu 0,29 bani (-0,07%), până la o cotaţie de 4,1136 lei, comparativ cu anunţul anterior, când un franc elveţian valora 4,1165 lei.
Gramul de aur s-a ieftinit, vineri, cu 20,54 bani (-0,12%), ajungând la 163,1706 lei, de la 163,3760 lei, cât se anunţase în şedinţa precedentă.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Bursa de Valori Bucureşti începe ziua pe verde:...
Indicele ROBOR la 3 luni s-a...
România a obținut acordul...
Prețul energiei electrice în România a ajuns joi, 23...
Google a făcut o modificare...
Organizaţia Ţărilor...
Securitatea energetică înseamnă...
Într-un an în care...
Obiectivele militare pe care...
Criza declanșată de compania...
Bursa de Valori București a încheiat ședința de...
Curs valutar BNR, 23 octombrie.
Peste 8.400 de dosare au fost...
ANAF a pus în transparenţă un...
Cifra de afaceri din industrie,...
Depozitele populației și ale...
Clara Volintiru, director...
Institutul pentru Orașe...
În şedinţa de joi a Guvernului...
Bursa americană, sub presiune:...