Redevine Nevada centrul de testare nucleară a SUA? Ce spun experții
Trump ordonă reluarea testelor...
Seismul a avut loc la o adâncime de 131 kilometri, în apropierea următoarelor oraşe: 91 km est de Braşov, 93 km sud de Bacău, 104 km vest de Galaţi, 104 km nord-est de Ploieşti, 107 km nord-vest de Brăila şi 153 km nord de Bucureşti.
Trei cutremure în mai puțin de jumătate de oră în România
Acesta este al 11-lea cutremur produs în România în ultimele două zile, magnitudinile fiind cuprinse între 2 şi 4,1 pe Richter. Seismele s-au produs în judeţele Buzău, Brăila, Sălaj, Vaslui şi Vrancea.
Cel mai important cutremur din acest an a avut o magnitudine de 4,7 şi a fost simţit şi la Bucureşti. Seismul s-a produs în data de 26 mai.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Trump ordonă reluarea testelor...
Puțini știu că 7Up, una dintre...
Premierul Ilie Bolojan acceptă invitația la „Ora...
ANAF a publicat calendarul...
Gură de oxigen pentru firme.
ANOFM a publicat datele privind...
Uniunea Europeană a alocat peste 37 de miliarde de euro...
Bill Gates, omul care ani la rând a vorbit despre un...
"Viitorul bogăției nu mai stă...
Duminică, pasionații de loto au...
Lukoil România SRL și Petrotel...
Un nou val de scumpiri ne...
Guvernul digitalizează plata amenzilor. Un cont unic...
Agenţia Naţională de...
Ministrul Apărării Naţionale,...
Românii care până acum nu au...
Olanda dă semnalul schimbării...
Leul a încheiat luna octombrie...
Doar una din patru locuințe din...