Pachetul doi de austeritate explodează scena politică: noi taxe și pensii tăiate
Coaliția pregătește schimbări...
Terenurile au fost dobândite prin donaţie în anii 2013 şi 2014 şi sunt deţinute împreună cu George Cîţu.
Florin Cîțu anunță marea reformă din ministere. Cine va fi concediat
De asemenea, ministrul are un apartament de 130 mp achiziţionat în 2007 prin credit bancar şi deţine, în coproprietate, o casă cu suprafaţa de 130 de metri pătraţi dobândită prin donaţie în 2014.
Florin Cîţu are deschis la Raiffesen un cont de 350.000 de lei, dar a acordat şi un împrumut unei persoane fizice în nume personal de 36.000 de euro. El are un credit de 303.000 euro, de la ING Bank, contractat în anul 2007.
Potrivit declaraţiei de avere, Florin Cîţu, a primit, în 2018, o indemnizaţie ca senator în valoare de 128.328 lei anual. El a mai încasat 300.000 de lei dintr-un contract de vânzare de bunuri imobile.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Coaliția pregătește schimbări...
Curtea Constituțională a decis,...
Șoferii din Capitală plătesc...
Guvernul urmează să aprobe prin...
Guvernul urmează să adopte o...
Selectarea ofertei de servicii...
Mercedes-Maybach SL 680...
Guvernul a adoptat o hotărâre prin care schimbă atât...
Piața monetară și cea a...
România rămâne principala...
Livrările de petrol rusesc prin...
Ministerul Finanțelor a...
O ordonanță de urgență care...
Ministerul Dezvoltării,...
Bucureștenii și turiștii care...
Producţia de gaze a României a...
Cea de-a 47-a ediţie a programului "Litoralul pentru...
Spotify va majora prețurile pe măsură ce investește în...
Un număr de 407.854 de persoane...
Decizie privind plata...
Bagdadul vizează independența...