TVA 11% sau 21%? Ghid complet al noilor cote de la 1 august
Cota redusă de TVA este păstrată doar pentru anumite...
„Credem că riscurile de a permite președintelui să continue să folosească serviciul nostru în această perioadă sunt pur și simplu prea mari”, a spus Zuckerberg într-o postare pe Facebook. Blocările existente vor fi extinse „până la finalizarea tranziției pașnice a puterii”, notează Bloomberg.
Zuckerberg a spus că decizia lui Trump de a folosi platforma pentru a admite mai degrabă decât a condamna acțiunile violente ale susținătorilor săi de la Capitolulu a deranjat pe bună dreptate oamenii din SUA și din întreaga lume. Rețeaua socială a înlăturat aceste declarații deoarece au judecat că efectul și intenția lor ar fi mai degrabă să provoace violențe suplimentare.
Primii care au luat măsura de a bloca contul au fost dei de la Twitter, platformă care i-a servit lui Trump ca tribună deschisă.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Cota redusă de TVA este păstrată doar pentru anumite...
România se confruntă cu o criză...
Ministerul Transporturilor și...
Analistul economic Petrișor...
Rovinieta se scumpește din...
Vicepremierul Tanczos Barna a...
Curs valutar BNR, 3 iulie 2025.
Preşedintele Cartel Alfa,...
Criza e reală, cifrele nu mai...
Creşterea cotei generale de...
Orban mizează pe „prima casă” în campania pentru 2026.
Medicina evoluează permanent,...
Să alegi un fierăstrău...
Avertizare pentru cei care şi-au programat călătorii în...
Într-un mediu de afaceri...
Premierul Ilie Bolojan a...
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
România se pregătește pentru un...