Roșu pe linie la Bursa de Valori București: BET pierde 1,55%
Valoarea totală a tranzacțiilor s-a ridicat la 122,32...
Noul tip de birou este testat într-un proiect pilot şi va pune accent pe consiliere şi educaţie financiară digitală, potrivit băncii.
Prin urmare, clienţii nu vor mai intra într-un sediu căutând un birou sau un ghişeu, ci vor fi întâmpinaţi şi direcţionaţi în funcţie de solicitările lor, potrivit băncii.
România este a şasea ţară care a preluat conceptul de ”casă ING”, şi spre finalul acestui an, se va alătura şi Italia.
Acest concept a fost implementat în contextul în care există tendinţe tot mai accentuate de digitalizare, dar există şi o nevoie de comunicare si consultanţă, cu valoare adăugată, prin discuţie faţă în faţă cu un consultant, potrivit băncii.
”Noutăţile de anul trecut au venit ca răspuns la comportamentul clienţilor noştri care au petrecut mai mult timp pe dispozitive mobile şi platforme digitale, prioritizând accesul instant la servicii şi produse. Astăzi, clienţii ING se autentifică în Home’Bank o dată la 2 zile pentru a efectua tranzacţii şi a-şi verifica conturile, precum şi pentru a accesa noi produse disponibile instant sau platforma de reduceri ING Bazar. Deşi vizitează office-ul o dată pe an, atunci când o fac, clienţii ING se regăsesc în cele mai importante momente din relaţia cu banca şi caută consultanţi bine pregătiţi care le pot oferi, cu adevărat, opţiuni financiare relevante”, se arată în comunicat.
Citește și:ING, acuzată de spălare de bani în Italia
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Valoarea totală a tranzacțiilor s-a ridicat la 122,32...
O eventuală suspendare a...
„Traversăm o perioadă în care...
Platforma de criptomonede,...
Banca Centrală Europeană (BCE)...
După ani în care autoritățile...
Președintele Rezervei Federale...
Economia zonei euro şi cea a UE...
Schimbare de generație la...
Regele reducerilor mizează pe „vânătoarea de comori” a...
Care este prețul corect al petrolului pentru Donald Trump.
Un pas strategic în dezvoltarea internă de tehnologii.
Franța cere acțiuni urgente...
Leul stagnează față de euro, dar pierde teren în fața...
Dobânzile interbancare ROBID și...
Formularul tipizat folosit de...
Prețul cuprului scade din nou,...
Oficial, gigantul spaniol...
Petrolul scade brusc cu aproape...
Europa vrea să atragă cercetători americani nemulțumiți...
Piața paladiului se...
INS a publicat datele privind...
Germania riscă să rateze...
Declarația unică (Formular 212)...