Săptămâna trecută a venit cu trei premii importante, două dintre acestea, de câte 350 de mii de lei fiecare, fiind câștigate pe 7 octombrie la Joker, în timp ce duminică a fost câștigat premiul de categoria a II-a de la tragerea Noroc, în valoare de 229 de mii de lei.
La tragerea de joi, la 6/49 au fost extrase doar numere pare (2,6,10 și 30), cu excepția lui 1 și 17. Șase jucători au câștigat la categoria a II a câte 10.600 de lei fiecare.
La tragerea Joker de joi au fost câștigate cele două premii de câte 350 de mii de lei, fiind extras jokerul cu numărul 2, la o săptămână de la ultima sa extragere.
Citește și: NOU. Numerele EXTRASE la tragerea de JOI, 14 octombrie
La Tragerile Speciale Loto ale Toamnei de duminică, a plouat cu premii de categoria a II a la tragerea 6/49. Astfel, 16 câștiguri a câte 12.800 de lei au fost acordate jucătorilor care au nimerit 5 numere din cele 6 extrase (48,32,7,27,12,42).
La Joker, după o pauză de patru luni, și-a făcut apariția jokerul cu numărul 16, care, în combinație cu celelalte cinci numere, a generat 14.014 câștiguri, din care opt la categoria a III a, de 41.500 de lei.
Reporturile pentru joi, 14 octombrie
La Loto 6/49 se înregistrează la categoria I un report in valoare de aproximativ 6,87 milioane lei (peste 1,38 milioane de euro).
La Noroc este in joc un report cumulat in valoare de peste 2,42 milioane lei (peste 489.500 de euro).
La Joker, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 30,44 milioane lei (peste 6,15 milioane de euro), iar la categoria a II-a reportul este în valoare de peste 134.000 de lei (peste 27.100 de euro).
Citește și: Numerele CÂȘTIGĂTOARE la tragerile SPECIALE LOTO de duminică, 10 octombrie
La Noroc Plus este în joc la categoria I un report de peste 110.700 de lei (aproximativ 22.400 de euro).
La Loto 5/40 se înregistrează la categoria I un report în valoare de aproximativ 112.800 de lei (peste 22.800 de euro), iar la categoria a II-a reportul este de peste 82.200 de lei (peste 16.600 de euro).
La Super Noroc este în joc un report cumulat în valoare de aproximativ 26.000 de lei.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
România vrea în Consiliul...
Potrivit unui sondaj, rata de...
Unul din doi români...
Sistemul de achiziționare a rovinietei este blocat din...
Primăria Capitalei propune creșterea tarifelor pentru...
Președintele Nicușor Dan a...
Premierul Ilie Bolojan a explicat că decizia privind...
TikTok a anunțat joi...
Premierul Ilie Bolojan...
Indiferent ce se întâmplă în...
Dezvoltatorii imobiliari vor fi obligați să le ofere...
Banca Națională a României a...
Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF)...
Membrii comisiilor pentru...
Producătorul elvețian de...
Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus în...
Nicușor Dan a dat asigurări...
Bursa de Valori București a...
Ciprian Ciucu anunță măsuri...
Loteria Română organizează licitaţie deschisă pentru...
Ilie Bolojan atrage atenția...
Luni, 26 ianuarie, este una...
Marii investitori instituționali din Europa de Nord...
Ministerul Finanțelor a...