LOTO. Report URIAȘ la tragerile speciale de Dragobete

Autor: Antonio Grigore
Data actualizării:
Data publicării:
Loteria Română a suplimentat cu 175.000 de lei fondul de câştiguri al categoriei I pentru jocurile Loto 6/49, Joker şi Loto 5/40, din cadrul tragerilor loto de Dragobete, care au loc duminică, se menţionează într-un comunicat al companiei.

Astfel, fondul de câştiguri pentru Loto 6/49 a fost suplimentat cu 100.000 de lei, fondul de câştiguri pentru Joker a fost suplimentat cu 50.000 de lei, iar fondul de cîştiguri pentru jocul Loto 5/40 a fost suplimentat cu 25.000 de lei.

La tragerile de duminică, la Loto 6/49, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 1,26 milioane lei (peste 259.000 de euro), iar la Noroc reportul cumulat este în valoare de peste 2,36 milioane lei (peste 485.700 de euro).

Citește și: Cum să-ți faci un selfie pe Marte. Imagini spectaculoase cu Planeta Roșie

La Joker, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 20 milioane lei (peste 4,1 milioane de euro). La categoria a II-a, la acelaşi joc, reportul este de peste 279.000 de lei (peste 57.200 de euro).

La Noroc Plus, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 1 milion de lei (peste 210.000 de euro) iar la Super Noroc este in joc un report cumulat în valoare de peste 16.600 de lei.

La tragerile loto de joi, 18 februarie, Loteria Română a acordat 20.907 de câştiguri în valoare totală de peste 942.700 de lei.

La tragerea Loto 5/40 de joi, 18 februarie, s-a câştigat premiul de categoria I în valoare de 37.309,80 lei. Biletul norocos a fost jucat la o agenţie din sectorul 4, Bucureşti şi a fost completat cu o varianta simplă la Loto 5/40 şi o varianta la Super Noroc. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Curs valutar. Sursa: Freepik.com
Un muncitor manevrează un utilaj industrial / Foto: Freepik
Documente ANAF. Foto: AI - Freepik.com
Electrovalvă montată pe o țeavă de gaze / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Analistul economic Adrian Negrescu / FOTO: Facebook
Palatul CEC
Daniel Dăianu / Foto: ALEX MICSIK / AGERPRES FOTO
Hotel. Freepik.com
Colaj meserii. Sursa foto: Freepik.com
Bursă / Foto: Freepik
Dosare SAF-T / Foto: Freepik
Foto: Pexels.com
Mașini în parcare / Foto: Freepik
Fabrica. Foto: Pexels.com
Bosch
Sondă de foraj

OMV și NOC confirmă descoperiri majore de țiței în Libia

Libia revine în prim-planul energetic: noi descoperiri...

Florin Barbu
Curs valutar. Foto: Freepik.com
Bani. Freepik.com
Grafic / FOTO: Freepik
Christine Lagarde, șefa Băncii Centrale Europene / Foto: BCE / Flickr
Alexandru Nazare / Foto: gov.ro
Curtea Constituțională a României / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Eoliană / Foto: Freepik
Bursa de pe Wall Street / FOTO: Freepik

pixel