Ministrul Finanţelor, Marcel Boloş, a fost blocat, joi dimineaţa, într-o aeronavă cu destinaţia Amsterdam, alături de ceilalţi călători, pe aeroportul Henri Coandă, relatează România TV.
Potrivit sursei citate, ministrul şi ceilalţi pasageri au aşteptat în avionul care nu putea pleca din cauză că nu se găseau în aeroport oameni care să încarce bagajele. Iar aceasta se întâmplă, relatează România TV, din cauză că este o mare lipsă de personal la nivelul companiei care gestionează încărcarea şi descărcarea bagajelor din aeronave.
Potrivit site-ului oficial al Aeroportului "Henri Coandă", cursele spre Amsterdam de joi dimineaţa au fost următoarele:
După cum se vede, zborul de la ora 6.15 a decolat la 6.43, iar cel programat la ora 8.35 a decolat cu întârziere, la 9.10.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Contribuabilii care greșesc în...
Românii aflați în situație de sărăcie energetică pot...
AAAS a aprobat procedura pentru...
Adrian Negrescu: Extinderea...
Românii se implică tot mai mult...
Mediul de business din România...
Casa Națională de Pensii a...
SpaceX a amânat din nou...
BNR: România are un deficit de...
Coaliția pregătește schimbări...
Curtea Constituțională a...
Producția de țiței a României...
Ministerul Finanțelor a aprobat...
Curtea Constituțională a decis,...
Șoferii din Capitală plătesc...
Guvernul urmează să aprobe prin...
Guvernul urmează să adopte o...
Selectarea ofertei de servicii...
Mercedes-Maybach SL 680...
Guvernul a adoptat o hotărâre prin care schimbă atât...
Piața monetară și cea a...
România rămâne principala...