Mii de apartamente au rămas fără apă caldă. Avarie MAJORĂ în Sectorul 1

Autor: DCBusiness Team
Data actualizării:
Data publicării:
Sute de blocuri din Capitală au rămas fără apă caldă. Află MOTIVUL
Sute de blocuri din Capitală au rămas fără apă caldă. Află MOTIVUL
Aproximativ 170 de blocuri din Sectorul 1 au rămas fără apă caldă din cauza unei avarii.

Compania Municipală Termoenergetica Bucureşti a anunţat, joi, că sunt în curs de desfăşurare lucrări de remediere a avariei la reţeaua primară DN 800, prin înlocuirea unei porţiuni de conductă de aproximativ 30 de metri, în zona Promenada Mall, pe şoseaua Floreasca, din Sectorul 1 al Capitalei.

Furnizarea agentului termic pentru apă caldă pentru şase puncte termice care alimentează aproximativ 171 de blocuri va fi sistată până vineri, 6 mai, la ora 22,00, informează un comunicat transmis Agerpres.

"Încă din cursul dimineţii au fost începute manevrele tehnice de golire a conductei şi lucrările de reparaţii. După finalizarea lucrărilor, vor fi efectuate operaţiunile de umplere a tronsonului de conductă. De asemenea, este important de subliniat că, prin poziţia pe care o are această porţiune de magistrală cu o vechime de aproape 40 de ani, se asigură alimentarea întregului cartier Aviaţiei. Dispeceratele Companiei Municipale Termoenergetica Bucureşti şi echipele de intervenţie lucrează în regim permanent pentru soluţionarea problemelor apărute în teren", precizează sursa citată.

Clienţii au la dispoziţie informaţii prin mesajele preînregistrate la numărul de telefon 031.9442 sau la numărul de telefon gratuit - 0800.820.002, precum şi prin aplicaţia Termoalert. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Euro / FOTO: Freepik

România va putea tipări bancnote euro

România va dispune, până la sfârşitul acestui an, de...

Alexandru Nazare
Adrian Negrescu / Foto: Agerpres
Declarația unică - Foto ilustrativ
Foto: Freepik.com
BVB

BVB încheie săptămâna în scădere

Bursa de Valori Bucureşti (BVB) a închis în scădere pe majoritatea indicilor...

La benzinărie / FOTO: Freepik

ANAF a declanşat operațiunea "Cuibul cu Fantome"

Direcția Generală Antifraudă Fiscală acționează...

Curs valutar. Foto: Mihai Ciobanu
Urmările inundațiilor / Foto: Apele Române
Cosmin Marinescu
freepik.com
Freepik.com
Medic scrie o rețetă / FOTO: Freepik
Freepik.com
Contabilă la calculator / Foto: Freepik
Inundații / Foto: IGSU
Donald Trump
Freepik.com
Freepik.com
BVB / FOTO: Pagina de Facebook a BVB

BVB a deschis pe verde şedinţa de tranzacţionare de vineri

Bursa de la Bucureşti a deschis cu creşteri pe...

ROBOR scade, o veste bună

BNR, veste bună pentru românii care au credite bancare

Indicele ROBOR la trei luni a coborât joi la 6,65% pe an.

Freepik.com

pixel