Bursa de la București închide pe verde: Creșteri solide pe aproape toți indicii
Bursa de la Bucureşti a închis...
Mirela Iordan a explicat la începutul expunerii sale că Pfize este cunoscut că investește miliarde de dolari pentru dezvoltarea de vaccinuri și antibiotice și că: ”Ne așteptăm să putem livra stocuri suficiente de vaccinuri în lume. Dar avem nevoie de informații despre numerele reale ale cererilor reale”.
”Problema din România este lipsa de predictibilitate iar acest lucru este o explicație pentru lipsa vaccinurilor din farmacii”, a punctat reprezentantul Pfizer.
”Trebuie făcută o evaluare pe temen lung în ceea ce privește consumul real al vaccinurilor,” a mai afirmat Mirela Iordan.
”Urmărim posibilitatea dezvoltarii unor metode de prevenție sau chiar combatere a unor infecții virale precum coronavirus”, a punctat șefa Pfizer România în contextul actualei probleme legate de noul corobavirus, covid-19.
”În SUA sunt diferențiate stocurile sezoniere și stocurile pentru epidemii sau pandemii, iar acest lucru se întâmplă și în alte țări civilizate. Așadar, astfel de stocuri ar trebui să existe în fiecare stat,” a accentuat Mirela Iordan.
”Cei 4 producători de vaccinuri din România așteptăm să se lucreze la acest program integrat de prevenție și de stocuri predictibile pe termen lung și nu doar pe un an”, a conchis Mirela Iordan.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Bursa de la Bucureşti a închis...
Leul s-a apreciat joi în raport...
România a înregistrat cel mai...
Apartamente noi mai ieftine în...
Trei din patru români care își...
Conform raportărilor...
Sicriul cu trupul neînsufleţit...
Ministerul Agriculturii mizează...
Maersk ridică prognoza de profit pe fondul rezilienței...
Apel ANAF pentru o conformare...
Cifra de afaceri din comerţul...
Washingtonul deschide ușa...
Impactul platformelor non-UE:...
Curs valutar BNR, 6 august...
De la datele economice la rezultatele financiare ale...
- Firmele cu afaceri peste un...
Sistemul Național de Import –...
Sicriul cu trupul neînsufleţit...
OpenAI ar putea ajunge la o...