Codul fiscal și impozitul pe clădiri: decizie definitivă a Curții Constituționale
Curtea Constituțională a decis,...
Având la dispoziţie mandate de arestare pentru 394 de persoane, dintre care 207 din Istanbul, unitatea de combatere a infracţionalităţii cibernetice a întreprins razii în 40 de provincii din Turcia, a indicat poliţia într-un comunicat.
Poliţiştii au confiscat sume cash în lire turceşti şi devize străine echivalând cu 8,04 milioane de dolari în cursul raziilor în localurile care administrează site-urile respective, ce au generat aproape trei miliarde de lire (574 milioane de dolari) datorită pariurilor ilegale, potrivit poliţiei.
Sumele de bani având legătură cu pariurile ilegale trec prin conturile bancare a 72 de companii şi a 394 de persoane fizice, a precizat sursa.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Curtea Constituțională a decis,...
Guvernul urmează să aprobe prin...
Guvernul urmează să adopte o...
Selectarea ofertei de servicii...
Guvernul a adoptat o hotărâre prin care schimbă atât...
Piața monetară și cea a...
România rămâne principala...
Livrările de petrol rusesc prin...
Ministerul Finanțelor a...
O ordonanță de urgență care...
Ministerul Dezvoltării,...
Bucureștenii și turiștii care...
Producţia de gaze a României a...
Cea de-a 47-a ediţie a programului "Litoralul pentru...
Spotify va majora prețurile pe măsură ce investește în...
Un număr de 407.854 de persoane...
Decizie privind plata...
Bagdadul vizează independența...
Ministerul Investițiilor și...
Un tânăr designer auto, devenit...
Luni, 25 august, este termenul...