BNR se pregătește pentru stagnare economică. Ce se întâmplă cu rata dobânzii-cheie
Banca Națională a României...
În pandemie, teatrele s-au închis. Actorii nu au mai avut unde juca, iar spectatorii au văzut piese doar online, piese înregistrare care nu erau neapărat potrivite pentru acest format, pentru că erau făcute strict pentru arhivele teatrelor. Desigur, în loc de altceva, erau bune pentru a mai alina dorul de teatru văzut în public. Și ”Peretele”, regizat de Lia Bugnar, va fi tot online, dar vestea bună este că va fi live: adică vineri, 15 ianuarie, actorii vor juca pe scena Teatrului Metropolis, în timp ce publicul va fi în sufragerie. Și oricine va sta în primul rând.
Citește continuarea pe DCNews: EXCLUSIV Peretele sau cum a reușit George Ivașcu să mărească rapid capacitatea Teatrului Metropolis de la 150 la 2500 locuri, în timp ce alte instituții sunt închise
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Banca Națională a României...
Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii...
Programul Casa Verde...
O propunere votată în...
Prețurile la energie electrică continuă să varieze...
Peste 200 de locuitori ai...
Un accident provocat de o...
Organizația țărilor...
Administrația Națională de...
Polițiștii de frontieră ai...
Circulația pe Podul Prieteniei,...
Prețurile globale ale...
Val de căldură extremă în estul...
Donald Trump a semnat legea...
Pompierii anunţă că la mall-ul...
România se apropie periculos de...
Bursa închide pe minus vineri,...
Sistemul RO e-Transport a...
Andrei Badalov, în vârstă de 62...
IMM România nu este de acord cu...
Fondul Proprietatea a emis...