Casa Radio, proiect blocat de 20 de ani. Ce spune CNI despre dosarul aflat la Londra
Casa Radio, dosar...
Un tânăr de 19 ani a fost reținut de polițiști, după ce a furat un bancomat de criptomonede plin cu bani dintr-un centru comercial din Timişoara. Tânărul a suit aparatul pe o liză de transport cu care l-a dus până la mașină. Totul s-a întâmplat în văzul cumpărătorilor, iar imaginile au fost surprinse de camerele de supraveghere.
"Cum poți să îți strici viitorul la doar 19 ani? Furi un bancomat de cryptomonede și te rezolvi pe termen lung.Întâmplarea este cât se poate de adevărată și a avut loc într-un complex comercial din Timișoara.Mai în gluma, mai în serios, tânărul este acum reținut. Prejudiciul cauzat este de 286.000 de lei, din care 50.000 de lei este valoarea bancomatului.S-au recuperat 52.500 de lei, dintre care 8.500 de lei îi îngropase în grădină. O altă parte din bani se aflau în bancomatul părăsit pe un câmp, în apropiere", relatează Poliţia Română.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Casa Radio, dosar...
Distrigaz Sud Rețele a întrerupt, vineri seară,...
România introduce reguli...
Guvernul a pus în dezbatere un...
Explozie de noi firme în 2025:...
Casa Națională de Pensii...
Gigantul chinez al comerțului...
Titlurile de stat Tezaur, ediția noiembrie-decembrie...
Românii au făcut cumpărături...
ANAF anunță noi controale la...
Makita mută producția pentru...
Captură impresionantă la...
China suspendă pentru un an...
Operatorii de transport gaze...
Bursa de Valori București (BVB)...
Salrom vrea să transforme Baia...
BNR, curs valutar - 7...
Asociația Națională a...