ANAF și Vama, ofensivă totală în 2026: controale cu camere video și amenzi uriașe
Controale mai dure, camere...
Previziuni confirmate, acum, de meteorologii de la Accuweather, care au emis primele lor prognoze pentru lunile de iarnă. Iar concluzia lor este că, pentru mare parte din Europa, iarna va fi asemanătoare cu cea precedentă. În România, gerul va lovi cu adevărat undeva în ianuarie - februarie.
Potrivit Accuweather, în România va fi vreme rece cel mai probabil la începutul anului viitor, în ianuarie - februarie, relatează Antena3.
Zonele predispuse la temperaturi foarte scăzute şi ninsori puternice sunt Maramureş, Moldova şi Transilvania.
La nivelul Europei sunt aşteptate perioade cu furtuni, vânt în vestul şi sud-vestul continetului. Cele mai puternice fenomene vor avea loc cel mai probabil în sudul Franţei, Spaniei sau Portugaliei.
Citește și Va fi o iarnă CUMPLITĂ, avertizează experții americani. Și explică
Meteorologii au anunțat că în următoarele patru săptămâni vor fi perioade cu temperaturi scăzute, în special în prima parte a intervalului. Apoi, până la jumătatea lunii noiembrie, temperaturile vor fi mai mari decât cele normale la mijlocul toamnei și va ploua destul de puțin.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Controale mai dure, camere...
Piața muncii din România intră...
Românii nu mai cred în...
Directoratul Național de...
Curs valutar BNR, 16 decembrie...
Numeroase obligaţii fiscale...
Averea netă a miliardarului...
Compania saudită Midad Energy a devenit unul dintre...
ANAF a dat publicităţii...
România se poziționează în...
Vânzarea bunurilor personale...
Kaufland România anunță programul de funcționare al...
Decalajul de încasare a TVA a...
Președintele României a semnat...
Anunţul momentului de la Casa...
Negocierile de pace dintre...
Programul Rabla Auto 2025 se...
Ford reduce drastic gama de vehicule electrice.
Un investitor în bitcoin vrea...
Fermierii români vor beneficia de un sprijin financiar...
Producătorul german Quantum...
Bruxelles ia în calcul...
Moneda națională a înregistrat...
Creşterea accentuată a...