Prescripția fiscală revine la normal: ce ani ies acum de sub lupa Fiscului
Dreptul Fiscului de a stabili...
'Noi nu am căutat niciodată arme nucleare (...) Cu sau fără acordul nuclear, nu vom căuta niciodată arma nucleară (...) Puterile europene vor fi responsabile pentru consecinţele încălcării pactului', a afirmat Rouhani, conform site-ului preşedinţiei iraniene, President.Ir.
Trump despre Iran: De fapt, puţin îmi pasă dacă negociază
În replică la retragerea Statelor Unite din acordul nuclear în 2018 şi reimpunerea de sancţiuni împotriva sa, Iranul şi-a redus treptat angajamentele asumate, renunţând la începutul anului şi la ultima restricţie pe care o mai respecta, şi anume limitarea numărului de centrifuge. Noile tensiuni create de uciderea de către SUA a generalului iranian Qassem Soleimani par să fi grăbit decizia Teheranului de a nu mai respecta limitările din acord.
Potrivit preşedintelui Rouhani, Iranul îşi menţine angajamentul faţă de acord şi ar putea reveni asupra ultimelor măsuri dacă celelalte părţi îşi vor respecta obligaţiile.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Dreptul Fiscului de a stabili...
Agenţia Naţională de...
Această analiză, realizată de...
Prețurile carburanților au...
Indicele ROBOR la trei luni, utilizat în calculul...
Cifra de afaceri din comerțul...
România intră, prin programul european SAFE, într-o nouă...
Gigantul cripto Tether Holdings...
Managerii din principalele...
Gigantul tehnologic american...
Rezerva Federală a SUA este...
Ministrul Agriculturii, Florin...
Capitalizarea bursieră a companiei a urcat la 62,3...
Analiză privind calitatea vieţii în oraşele ţării.
Boeing a raportat marţi primul său profit net anual de...
Ministrul Finanţelor, declaraţii după întâlnirea cu...
De la tancuri la păcănele:...
Camera de Comerț și Industrie...
Banca Națională a României a...
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
Execuția bugetului general...
Guvernul a pus în transparență...
Creşterea economică pentru 2026...
Creșterea accelerată a...