Dumitru Chisălită: Guvernul aplică dubla măsură în privința comensării
Profesorul Dumitru Chisăliță, președintele Asociației Energia Inteligentă, amintește că anul trecut, urmare a demersului realizat de Asociația Energia Inteligentă, în care se arăta că românii consumatori de energie electrică urmau să achite prețuri mult mai mari la energie electrică după data de 1 ianuarie 2021, autoritățile au sărit în ajutorul acestora cu o normă care se aplica retroactiv.
Omul de afaceri Ioan Neculaie, prins în Grecia
Omul de afaceri Ioan Neculaie, care a fost dar în urmărire internațională, a fost prins de polițiștii greci, anunță IGPR.
Companiile care ÎNGROAPĂ statul, miliarde de EURO DATORII
Vorbim de companii care ar fi trebuit să fie pe profit în situația asta pentru că sunt companii din domeniul energiei, exploatării de huilă, exploatare de cărbune, spune analistul Adrian Negrescu.
Avionul Mach 3 cu șase motoare, construit să distrugă fosta URSS
Americanii erau conștienți că sunt depășiți moral în domeniul avioanelor de luptă, un lucru care a devenit extrem evident după războiul din Coreea, unde sovietici au venit foarte bine pregătiți.
Arme pentru Ucraina! SUA și nu numai au oferit Kievului DE TOATE
Începând din 2014, numai Statele Unite au oferit armatei Ucrainei peste 2,7 miliarde de dolari sub formă de ajutor parțial nerambursabil, din care peste 650 milioane de dolari în 2021.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Combaterea evaziunii fiscale...
Trump și Xi pregătesc...
Robert Redford, actorul și regizorul american care a...
Premierul Ilie Bolojan a exclus o nouă creștere a TVA și...
Șeful ANAF a venit cu precizări după ce în spațiul...
Păpușile Labubu au devenit un...
Christian Tour, cea mai mare agenție de turism din...
Curtea Constituțională a României a emis Decizia nr....
Fermierii vor putea modifica...
Producția industrială din...
Tot mai mulți români nu își pot...
Bursa de Valori București...
Bruxelles-ul amână noul pachet...
Dolarul a coborât la cel mai...
Reguli mai stricte până în...
Bitcoin a crescut cu 4%...
ANAF a publicat informații...
România importă masiv și...
Fostul ministru PSD al Muncii...
Companiile europene și...
ANCPI a modificat tarifele serviciilor cadastrale și...