Ştirile dimineţii. Informaţii importante la începutul zilei

Autor: DCBusiness Team
Data publicării:
Știrile dimineții
Știrile dimineții
Grupaj de ştiri. 

Studiu: Peste 80% dintre angajaţi ar fi de acord să câştige mai puţin, dar să fie mai fericiţi la locul de muncă

HP Inc. (NYSE: HPQ) a publicat concluziile revoluționare ale primului său Work Relationship Index, un studiu cuprinzător care explorează relația angajaților cu munca, la nivel global.

Radu Oprea: România importă 80%-90% din fierul beton folosit în construcţii

România are o Strategie Naţională pentru Economie Circulară din 2022, iar unul dintre domeniile ce ar putea investi în produse "verzi" este industria siderurgică, în condiţiile în care, la ora actuală, importăm probabil 80-90% din fierul-beton pe care îl folosim în construcţii, a declarat, joi, la conferinţa "PRIA Competition and Circular Economy", ministrul Economiei Antreprenoriatului şi Turismului, Ştefan-Radu Oprea.

Ce se întâmplă cu voucherele de vacanţă. ANAT: Incertitudine pentru industria turismului din România

Confederaţiile naţionale din industria turismului şi-au manifestat susţinerea pentru menţinerea sistemului actual de acordare a voucherelor de vacanţă, în condiţiile în care există declaraţii contradictorii în rândul autorităţilor cu privire la acest aspect, arată reprezentanţii Asociaţiei Naţionale a Agenţiilor de Turism (ANAT).

Afacere cu stuf. Informația care a schimbat destinul antreprenorului Iulius Octavian Popa

Iulius Octavian Popa, antreprenorul român specializat în activitatea stuficolă din Delta Dunării, a vorbit, în cadrul interviurilor DC News, despre ce înseamnă această ramută paludicultura și cum a început totul. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Ilie Bolojan / Foto: gov.ro
Tichete de masă / Foto: DCBusiness
Darea în plată

Darea în plată, atacată la CCR! Ce a decis Curtea

Curtea Constituțională a României a decis că Legea darii...

Schimb valutar / Foto: Unsplash
Lingouri de aur / sursa foto: Freepik.com

Investitorii revin pe piața aurului înaintea deciziei Fed

Aurul revine peste 4.000 de dolari uncia, după ce a...

Cu ochii pe grafice /FOTO: Freepik
Fermă de vaci de lapte / Foto: Freepik
Dumitru Chisăliță / Foto: Agerpres

Tot ce trebuie să știi despre un card de credit

Un card de credit este o linie de finanțare oferită de...

Panouri solare. Freepik.com
Trump retrage o mare parte din militarii americani de la Kogălniceanu
CCR
ING Bank

ING taxează tranzacțiile de gambling efectuate cu cardul

ING Bank introduce comisioane speciale pentru plățile...

Bani
Muncitor într-o uzină Mercedes
OpenAI
Consultant fiscal / Foto: Freepik
OMV Petrom
Alexandru Nazare
Topul Național al Firmelor
Sala de ședință din clădirea Guvernului

pixel