Tupeu RUSESC: A creat OTRAVA Noviciok. Acum, atacă SARS-CoV-2

Autor: Simona Haiduc
Data publicării:
Susține că produsul său a fost deja testat
Susține că produsul său a fost deja testat
Pare un banc prost, dar nu, e doar tupeul rusesc! O informație aproape incredibilă a făcut marți deliciul presei de la Moscova. ”Așa ceva, mai rar. Tocmai el se gândește la un vaccin. Deși, acolo unde a lucrat poate știe mai multe decât știu alții”, au comentat ziarele vestea zilei. 

Leonid Ring, unul dintre experții ruși implicați în dezvoltarea familiei de agenți toxici ”Noviciok”, omul care s-a străduit în fel și chip, dar fără succes, să convingă opinia publică de pretutindeni că opozantul rus nu a fost otrăvit cu substanța inventată inclusiv de el, va scoate în foarte scurt timp un preparat împotriva virusurilor, capabil să lupte inclusiv împotriva coronavirusului. 

Medicamentul a fost creat pe baza preparatului „Diucifon”, sintetizat încă din timpul Uniunii Sovietice, în 1967, și destinat tratamentului leprei. Noul medicament a fost numit „Immofon”. El combină agentul antiviral străin „Dapsone” și două molecule de metiluracil, necesare pentru a intensifica metabolismul în țesuturi și pentru a stimula procesul de regenerare.

„Remediul descoperit de mine acționează împotriva bolilor virale, restabilește perfect celulele după o activitate mai intensă a sistemului imunitar, mai precis elimină furtuna de citokine (când sistemul imunitar începe să-și distrugă corpul), care, potrivit multor experți, reprezintă una dintre cauzele decesele provocate de COVID -19 ", a spus Rink.

Citește și COVID-19. Concluzie FINALĂ: Feriți-vă de aceste MEDICAMENTE

Potrivit precizărilor sale, noul medicament poate fi utilizat și pentru tratarea lupusului eritematos, sclerodermiei, artritei reumatoide, psoriazisului, alergiilor și leucemiei și a bolilor pulmonare.

În prezent, medicamentul a fost testat pe aproximativ 700 de voluntari vârstnici”, a spus Rink. "Nu s-a înregistrat nici o singură etapă severă și nu au existat decese după infectare", a spus omul de știință care, într-un dintre multe interviuri acordate în ultimele luni, declarat că, dacă ar fi fost otrăvit cu ”Noviciok”, Navalnîi nu ar fi supraviețuit.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Miniștrii cabinetului Bolojan / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Foto: Freepik.com

Rusia raportează un deficit bugetar de 1,7% din PIB

 Deficitul bugetar a ajuns la 1,7% din PIB, nivelul...

Dolari. Freepik.com
Elon Musk / Foto: Casa Albă / Flickr
Câmp petrolier / FOTO: Freepik
Casă de schimb valutar
Contor electric
Gabriel Biris
Factură energie electrică
ROBOR
Protest al angajaților MIPE
Ștampilă de vot / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Aramco

Surpriză totală, saudiții scumpesc petrolul

Arabia Saudită majorează prețurile la țiței pentru toate...

Cazino
Oameni traversează strada
Membrii SANITAS sunt nemulțumiți
Freepik.com
Carrefour
Dumitru Costin, BNS
Medicamente / Foto: Freepik
Bursa de Valori București
Banca Naționala a României
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 33 şi 37 de grade, iar cele minime se vor situa între 17 şi 23 de grade.
Centru de date / Foto: Freepik
Wang Yi
Programul Casa Verde Fotovoltaice
Termocentrala de la Turceni
Miraj, efect cauzat de temeratura ridicată / Foto: Jeffrey Beall

Canicula aduce restricții de trafic în Teleorman

Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii...


pixel