Registrul Comerțului: modificări legislative și taxe noi în dezbatere publică
Ministerul Justiției propune...
Standard Liege a făcut o afacere excelentă cumpărându-l pe Răzvan Marin de la Viitorul Constanța pentru doar 2.5 milioane de euro reușind să-l vândă cu 12 milioane de euro la Ajax Amsterdam.
Transferul afce parte dintr-o mega-tranzacție, olandezul De Jong de la Ajax Amsterdam fiind transferat de FC Barcelona pentru 75 de milioane de euro. Ajax va plăti din această sumă transferul românului.
Nici Gheorghe Hagi, patronul Viitorul Constanța, nu a făcut o afacere slabă, el urmând să încaseze 2,4 milioane de euro din suma plaătită de Ajax în contul a 20% din drepturile de transfer ale jucătorului.
Cea mai mare sumă de transfer pentru un fotbalist român a plătit-o Inter Milano pentru Cristian Chivu tocmai celor de la Ajax Amsterdam, 16 milioane de euro.
Citește și:Simona Halep, victorie la dublu. Câți bani a câștigat deja la Miami
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Ministerul Justiției propune...
Nicușor Dan, trei luni la...
Euro trece de 5,06 lei, dolarul...
Între decembrie 2024 și mai 2025, România a traversat...
77% dintre români cred că se...
Moneda națională a Iranului se...
Vienna Insurance Group, profit...
DN AGRAR, afacerea cu lapte...
Contribuabilii care greșesc în...
Românii aflați în situație de sărăcie energetică pot...
Jean Vişan, noul director general interimar al Romsilva....
Prețurile oxidului de neodim și...
AAAS a aprobat procedura pentru...
Adrian Negrescu: Extinderea...
Românii se implică tot mai mult...
Mediul de business din România...
Casa Națională de Pensii a...
SpaceX a amânat din nou...
BNR: România are un deficit de...
Coaliția pregătește schimbări...