Insolvențele se mută în Capitală: Bucureștiul înregistrează un val de falimente!
Scade numărul firmelor intrate...
Satul montan, care se află cantonul Ticino, oferă spre închiriere o vilă cu 4 camere pentru 120 de euro pe noapte.
Proprietatea este descrisă a fi amplasată într-un loc încântător și liniștit și care are tot de ce are nevoie cineva care vrea să petreacă vacanța alături de familie și prieteni.
În fotografii se pot vedea interioarele, bucătăria, baia și living-ul, pe tavane se văd grinzi de lemn iar pardoseala este acolerită ci dale de teracotă.
Satul Corippo, se află la o altitudine de 600 de metri, și până nu demult număra 300 de locuitori însă anul trecut nu mai erau decât 13. Primarul a demisionat împreună cu cei câțiva angajați.
O fundație a salvat satul de la dispariția totală demarând proiectul de redezvoltare denumit ”Albergo Corippo”.
Președintele fundației, arhitectul Fabio Giacomazzi, a spus că fiecare vilă va primi numele familiei care a locuit în ea și a mai adăugat că va fi conservat stilul de viață tradițional.
Proiectul s-a dovedit a fi un success , industria turismului elvețian și asociația hotelieră Elvețiană au acordat premiul pentru inovație proiectului Albergo Corippo 2017.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Scade numărul firmelor intrate...
Grupaj de știri.
Lichiditate solidă și aprecieri...
Donald Trump ar dori să vadă...
Eveniment de proporții la...
Hidroelectrica a semnat un...
Reformă de amploare la...
„Este prețul libertății” – așa...
Trump atacă dur China pentru că...
Carnajul bursier continuă pentru actorii din acest...
Poziție fermă a SUA împotriva...
Guvernul pregătește compensații...
Leul s-a apreciat ușor joi în...
Fondul suveran al Norvegiei, afectat de declinul pieței...
După ce a jucat încă de la...
În ședința de Guvern de astăzi,...
Guvernul urmează, în ședința de...
Guvernul amână sancțiunile pentru e-Transport până la...
Firme care întrețin spații...
Cătălin Leonte, Director...
ROBOR în ușoară creștere,...
Guvernul continuă Programul de...
Cristian Popa (BNR) spune că:...
După ce a controlat inflația,...
CEC Bank acordă și în 2025...
Trump pierde omul-cheie din...
După aproape 100 de zile de...
Banii vin la timp în luna mai,...