"Nepăsare marca PNL. Guvernul_nu_am_bani a atacat la CCR cele două legi inițiate de PSD și susținute de Pro România, ALDE și UDMR. Este vorba de legea prin care cetățenii români își pot amâna ratele la bănci(FĂRĂ COSTURI SUPLIMENTARE) și Legea privind acordarea unor facilităţi pentru mediul privat din România."
Budăi spune ce ar câștiga românii dacă s-ar adopta aceste proiecte de lege
Budăi cere vehement ca Guvernul să iasă public și să explice populației de ce își doresc ca oamenii să plătească dobândă la dobândă.
"PNL trebuie să explice public de ce își dorește ca cetățenii români să plătească dobândă la dobândă și de ce mediul de afaceri din România nu trebuie să primească sprijin REAL din partea statului."
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Contribuabilii persoane fizice...
Ministerul Finanțelor...
Oficialii din Ministerul...
Autoritatea Națională de...
Unitățile farmaceutice veterinare trebuie să respecte...
Trump ar putea primi un Boeing...
Schimbare de paradigmă în...
Analistul economic Adrian...
utin cere negocieri directe cu...
Statele Unite și China au...
Germania, prima economie a Europei, rămâne un pilon de...
Românii care vor să câştige...
Grupaj de ştiri.
Tinerii germani şi-au pierdut...
Preţurile de consum în scădere pentru a treia lună...
O tranzacție colosală, care...
Indicii principali au închis...