Florin Barbu anunță performanţe record în agricultură: "Cea mai mare bogăție a României"
Agricultura se dovedeşte a fi...
 Seismul s-a produs la o adâncime de 127 km în apropierea următoarelor oraşe: 78 km est de Braşov, 89 km sud de Bacău, 103 km nord-est de Ploieşti, 120 km vest de Galaţi, 124 km nord-vest de Brăila, 156 km nord de Bucureşti, 170 km nord-est de Piteşti, 171 km sud-vest de Iaşi, 189 km est de Sibiu şi 220 km sud-vest de Chişinău.
Cutremur de 6,6 grade, soldat cu răniți și pagube materiale, în Filipine VIDEO
Ulterior, în dimineaţa zilei de miercuri, la ora locală 6:17 s-a produs un nou seism cu magnitudinea de 2,6 grade pe Richter, la adâncimea de 138 de km, în zona sesismică Vrancea (judeţul Vrancea).
În octombrie, în România, au avut loc 19 seisme, cu magnitudini cuprinse între 2,3 şi 3,6 pe Richter.
În acest an, cel mai semnificativ cutremur din România a avut magnitudinea de 4,5 pe scara Richter şi s-a produs în judeţul Buzău. 
  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Agricultura se dovedeşte a fi...
Banca Naţională a României...
Mesaj ferm cu privire la...
Președinta BCE, Christine...
Ministrul Finanţelor a anunţat...
Românii mizează pe gustul...
Se majorează/indexează...
Ministerul Energiei confirmă că...
Curtea Constituțională a...
Ministerul Dezvoltării,...
Înalta Curte de Casație și...
Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor...
Amazon Web Services (AWS) a...
Lovitură pentru economia din...
Guvernul activează planul de...
Statul român are în vedere salvarea șantierului naval de...
Asociația Producătorilor și...
Disney a cerut luni companiei...
Revoluția AI crește presiunea...
Moneda națională, început de...
Bulgaria s-ar putea confrunta cu pierderi economice...
Numărul dosarelor de insolvență...
România devine tot mai...