Am aflat data de la care România devine independentă energetic
Neptun Deep: gazele din Marea...
Președintele PSD Viorica Dăncilă a declarat, vineri, înaintea ședinței Comitetului Executiv Național (CEx) al PSD, întrebată pe cine susține ca ministru la Educație, că această chestiune va fi discutată în CEx, precizând că trebuie să fie „un om care să cunoască sistemul”.
Întrebată pe cine susține la Ministerul Educației, premierul Viorica Dăncilă a replicat: "O să vă spun după ce o să am votul CEx-ului. Un om care să cunoască sistemul".
Restanțele legislative ale parlamentarilor. Propuneri importante care nu au ajuns
Liderul PSD a mai precizat că în ședința CEx vor fi discutate și propunerile de vicepremieri pe probleme economice și parteneriate strategice.
Social-democrații s-au reunit vineri, de la ora 12.00 la Parlament, în ședința Comitetului Executiv al partidului, pentru a discuta despre organizarea Congresului de sâmbătă, dar și despre propunerile de miniștri pe care liderul PSD urmează să i le trimită lui Klaus Iohannis.
Întrunirea CEx este în desfășurare la momentul transmiterii acestei știri.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Neptun Deep: gazele din Marea...
La propunerea Ministerului Muncii, Familiei,...
Valoarea totală a finanţării...
Vestea zilei de la...
Prețurile locuințelor din Capitală, plus 14% față de...
Ministrul Energiei negociază cu...
Camera Consultanților Fiscali a...
Revoluție în energie:...
Autoritățile australiene au...
ANAF a introdus un nou model al...
Schimbări în funcţionarea CPS a...
Tranzacția prin care grupul...
Organizația europeană Fusion...
România are toate ingredientele...
Ministerul Mediului a prelungit...
Eurostat: România rămâne ţara...
Pentru a deveni brand, un...
Grupul bancar UniCredit nu va mai încerca să încheie...
După declanșarea invaziei rusești în Ucraina, statele...