App Store se schimbă. Apple face modificări pentru a se adapta la noile reguli UE
Apple schimbă regulile în App...
Compania Municipală Termoenergetica Bucureşti (CMTEB) anunță, luni, că începând de marți se vor desfășura lucrări de înlocuire a unor vane (tip DN 1000) pe Magistrala 2 Sud, din Sectorul 3 al Capitalei.
Din cauza lucrărilor făcute în zona intersecției dintre bulevardele Nicolae Grigorescu și Theodor Pallady și a lucrărilor efectuate în zona intersecției dintre bulevardul Theodor Pallady și strada Trapezului, furnizarea agentului termic va fi sistată până vineri, 30 iulie, ora 22.00.
Apa caldă și TERMOFICAREA. Primarul Capitalei: Sunt trei posibilități
„Lucrarea are un specific complex, fiind deosebit de importantă pentru îmbunătățirea furnizării agentului termic în cartierul Titan, în viitorul sezon de încălzire. De asemenea lucrarea este vitală pentru procesul de modernizare a nodurilor termice. Dispeceratele Companiei Municipale Termoenergetica București şi echipele de intervenţie funcţionează în regim permanent pentru soluţionarea oricăror probleme apărute în teren. Pentru informaţii suplimentare, bucureştenii au la dispoziţie numerele de telefon 031.9442 şi 0800.820.002”, transmite Termoenergetica.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Apple schimbă regulile în App...
Inspecţia Muncii vine cu...
Prețurile petrolului au...
Specialiştii avertizează asupra...
Congres tensionat la Berlin:...
Masayoshi Son, CEO-ul SoftBank,...
Guvernul ia măsuri de urgență...
Cine poate lua voucherele de 50...
Prețul cuprului cu livrare în...
BVB încheie săptămâna în creștere pe majoritatea...
ASF a aprobat, la cerere, retragerea autorizației de...
Premierul Ilie Bolojan a...
Moneda naţională s-a depreciat,...
Guvernul României pregătește un...
Datele provizorii publicate de...
Sindicatul Național APIA...
Biroul Național Confederal al...
Vremea provoacă meteorologii și...
La începutul primei ședințe a...
Guvernul intenționează...
Nike taie costurile, mută...
Uniunea Europeană va păstra...
Contribuabilii înregistrați în scopuri de TVA trebuie...
Salariul minim în Germania ar...