Mâine, la ora 7.00, deschidem Transfăgărășanul (DN7C), anunţă Cristian Pistol, directorul CNAIR.
"Cei care doresc, vor putea circula pe acest frumos drum turistic inclusiv între Bâlea Cascadă (județul Sibiu) și Piscul Negru (județul Argeș). Reamintesc însă că specificul acestui drum montan aflat la mare altidudine permite circulația doar între orele 07:00 – 21:00.
Este posibil inclusiv ca drumul să fie închis temporar în cazul unor fenomene meteorologice nefavorabile.Vreau să fac și anul acesta apel la cei care vor circula pe Transfăgărășan să nu încerce să interacționeze cu urșii pe care în vor întalni pe traseu. Urșii sunt animale sălbatice care pot reacționa imprevizibil și care vă pot pune în pericol integritatea corporală sau chiar viața", transmite Pistol.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
77% dintre români cred că se...
Vienna Insurance Group, profit...
DN AGRAR, afacerea cu lapte...
Contribuabilii care greșesc în...
Românii aflați în situație de sărăcie energetică pot...
Jean Vişan, noul director general interimar al Romsilva....
Prețurile oxidului de neodim și...
AAAS a aprobat procedura pentru...
Adrian Negrescu: Extinderea...
Românii se implică tot mai mult...
Mediul de business din România...
Casa Națională de Pensii a...
SpaceX a amânat din nou...
BNR: România are un deficit de...
Coaliția pregătește schimbări...
Curtea Constituțională a...
Producția de țiței a României...
Ministerul Finanțelor a aprobat...
Curtea Constituțională a decis,...
Șoferii din Capitală plătesc...