Arieratele bugetului general consolidat au scăzut la 520 milioane de lei
Arieratele bugetului general...
În conferinţa anuală cu public, desfăşurată miercuri într-un format de videoconferinţă în direct, preşedintele rus a mărturisit că a avut efecte secundare după ce s-a vaccinat cu serul Sputnik V, dar şi că după câteva zile a dezvoltat deja anticorpi.
Ultima PROFEȚIE! Ce se va întâmpla cu OMENIREA până în anul 3010
Vladimir Putin s-a vaccinat în luna martie a acestui an, iar acum a şi explicat de ce a facut asta:
"Nu am vrut să creez un avantaj pentru niciunul dintre ele (n.r. - Rusia are dezvoltate patru vaccinuri antiţ-COVID). L-am făcut pe acela care mi-a luat mai puţin timp şi care are mai puţine efecte secundare", a spus Putin, potrivitThe Moscow Times.
Vaccinarea, singura cale de a preveni răspândirea pandemiei
"După prima doză nu am simţit nimic, doar o mică inflamare a braţului, după vreo patru ore. A doua doză am făcut-o la ora 12 AM, iar la ora 12 PM mi-am luat temperatura şi aveam 37,2 C. Când m-am trezit, aveam 36,6. După câteva zile, mi-au analizat sângele şi au găsit un nivel ridicat de anticorpi", a detaliat Puțin.
Liderul de la Kremlin a mai spus că aproximtiv 10% din persoanele vaccinate se îmbolnăvesc după imunizare, dar a fost corectat de un viceprim-ministru, care a precizat că procentajul este de doar 2,5%.
Deşi nu este adeptul vaccinării obligatorii, Vladimir Puțin a declarat că singura cale de a preveni o viitoare răspândire a pandemiei este cu ajutorul vaccinării.
"Avem patru vaccinuri de înaltă tehnologie, sigure şi eficiente, prin urmare sper că ezitarea anumitor cetăţeni va lua sfârşit.", a mai spus preşedintele rus, potrivit Antena3.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Arieratele bugetului general...
Conform sondajelor la ieșirea de la urne, CDU/CSU au...
România, în fruntea producției...
Favoriți în sondaje,...
Se dorește verificarea...
După o serie impresionantă de...
Litiul, cobaltul și nichelul...
Oficial BCE: „Am putea ajunge la acest nivel în câteva...
Autoritățile din Grecia monitorizează situația seismică
Angajații federali obligați să...
Ursula von der Leyen merge luni la Kiev, iar Emmanuel...
SUA apără acordul propus de...
O decizie dificilă pentru...
Președintele argentinian Javier...
Care este țara europeană care plătește abonamentul...
Guvernul s-a decis în privința...
Despre ultimele decizii ale președintelui Trump, despre...
Rating susţinut de apartenenţa...
Cum poți obține 500 de lei de...
Un avertisment adresat în...
Ministrul Finanțelor se află la...
Declinul social-democraților...
Portofoliul Berkshire Hathaway,...
SUA reacționează la taxele...
Reciclarea textilelor,...
Pe de altă parte, Bitpanda, a...
Rețea extinsă de conducte...