Curs BNR. Euro stabil, dolarul și francul cresc. Ce se întâmplă cu aurul
Leul a avut o evoluție stabilă...
Nike achită Simonei Halep 2 milioane de dolari pe an, sumă considerabilă pentru româncă, fiind cu siguranță cel mai bine plătit sportiv român din toate timpurile de pe urma unui asemenea contract de reprezentare.
Totuși, suma este mică comparativ cu cât poate cere Naomi Osaka, liderul de acum al ATP și noua vedetă a tenisului mondial. Beneficiind de faptul că este în vogă și este americancă, având o imagine pe o piață extrem de mare, Osaka a semnat un contract cu Nike, deși vechiul sponsor tehnic, Adidas i-a oferit 8,5 milioane de dolari.
Cu siguranță, Osaka a primit de la Nike o sumă mult mai mare, se pare aproape 10 milioane de dolari.
"Sunt mândră să devin membră a familiei Nike şi încântat să mă implic în tot ceea ce Nike are de oferit. Nike are o istorie legendară şi abia aştept să fiu parte a acestor momente în anii mulţi care vor veni", a fost prima reacție a numărului 1 WTA.
Citește și:Halep, dublă lovitură! Campioană la bani și în 2019?
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Leul a avut o evoluție stabilă...
Pachetul legislativ privind...
Hidroelectrica a lansat oficial...
Prețurile la benzină au scăzut...
Premierul Ilie Bolojan a...
ANAF a declanșat procedura de executare silită împotriva...
Legătura dintre politica...
Prețul aurului a scăzut ușor...
Ședință extraordinară de guvern vineri pentru proiectul...
Rafinăriile independente ale Chinei – cunoscutele...
În 2024, doar 23 de regiuni din...
Donald Trump inflamează din nou...
O simplă greșeală de...
Taxarea inversă la TVA,...
Guvernul strânge cureaua:...
Proiectul de rectificare...
Prosumatorii nu vor fi afectați...
Bursa de la Bucureşti a închis...
ANAF taie banii primăriilor care încalcă legea. Bugetele...
Leul rămâne stabil în fața...
Ministerul Finanțelor confirmă...
Michael Burry atacă din nou...
Banca Europeană pentru Reconstrucţie şi Dezvoltare (BERD) participă parţial...
Guvernul schimbă regulile...