Insolvențele se mută în Capitală: Bucureștiul înregistrează un val de falimente!
Scade numărul firmelor intrate...
Rezultatele cercetării permit de știință să înțeleagă mai bine relația dintre nivelurile în creștere ale dioxidului de carbon atmosferic - un gaz cu efect de seră major - și temperatura medie globală.
Ultimul maxim glaciar a fost o perioadă rece când ghețari uriași au acoperit aproximativ jumătate din America de Nord, Europa și America de Sud și multe părți ale Asiei, în timp ce flora și fauna era adaptată la frig a prosperat.
Siberia fierbe la 38 de grade, la Cercul Polar
„Avem o mulțime de date despre această perioadă, deoarece au fost studiate mult timp”, a spus Jessica Tierney, profesor asociat în Departamentul de Geoștiințe din Universitatea Arizona. „Dar o întrebare la care știința și-a dorit de mult timp răspunsuri era una simplă: Cât de frig era epoca de gheață?”
Iar răspunsul la întrebare este 7,8 C°elsius în timp ce temperatura medie în secolul 20 a fost de 14 C°.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Scade numărul firmelor intrate...
Papa Francisc, reformatorul...
Acționarii au aprobat în AGA un...
Grupaj de știri.
Lichiditate solidă și aprecieri...
Persoanele cu handicap nu vor...
Cătălin Leonte, Director...
Donald Trump ar dori să vadă...
Eveniment de proporții la...
Hidroelectrica a semnat un...
Reformă de amploare la...
„Este prețul libertății” – așa...
Trump atacă dur China pentru că...
Carnajul bursier continuă pentru actorii din acest...
Poziție fermă a SUA împotriva...
Guvernul pregătește compensații...
Leul s-a apreciat ușor joi în...
Fondul suveran al Norvegiei, afectat de declinul pieței...
După ce a jucat încă de la...
În ședința de Guvern de astăzi,...
Guvernul urmează, în ședința de...
Guvernul amână sancțiunile pentru e-Transport până la...
Firme care întrețin spații...
ROBOR în ușoară creștere,...
Guvernul continuă Programul de...