 
 Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente platii pentru rambursarea principalului pentru titlurile de stat emise de Ministerul Finantelor
Depozitarul Central informează investitorii că, începând cu data de 12/08/2024, distribuie sumele de bani aferente rambursării principalului în valoare de 100 LEI/instrument financiar pentru titlurile de stat emise de Ministerul Finantelor (simbol R2408A). Emitentul va plăti deţinătorilor de titluri de stat sumele de bani aferente, utilizând serviciul naţional lansat de către Depozitarul Central.
Deţinătorii de titluri de stat care beneficiază de sumele de bani sunt cei înregistraţi în registrul deţinătorilor emitentului, la data de 01/08/2024.
Deţinătorii de titluri de stat care sunt clienți ai unui Participant la sistemul de compensare-decontare și registru al Depozitarului Central își pot încasa sumele de bani prin intermediul acestuia.
Pentru deţinătorii de titluri care nu au cont deschis la un participant al sistemului RoClear, plata se efectuează prin transfer bancar, în baza solicitărilor transmise de aceștia.
Începând cu anul 2015, ca urmare a modificării cadrului de reglementare aplicabil distribuirii dividendelor şi a oricăror alte sume cuvenite deţinătorilor de valori mobiliare, distribuirea dividendelor se efectuează prin intermediul Depozitarului Central şi al participanţilor la sistemul de compensare decontare și registru.
Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente cuponului 4 pentru titlurile de stat emise in cadrul Programului Fidelis al Ministerului Finantelor
Depozitarul Central informează investitorii că, începând cu data de 12/08/2024, distribuie sumele de bani aferente - CUPON 4 pentru titlurile de stat emise de Ministerul Finantelor (simbol R2408A). Emitentul va plăti deţinătorilor de titluri de stat sumele de bani aferente CUPON 4. utilizând serviciul naţional lansat de către Depozitarul Central. Valoarea dobânzii aferente fiecarui titlu de stat este de 4.50 LEI.
Deţinătorii de titluri de stat care beneficiază de sumele de bani sunt cei înregistraţi în registrul deţinătorilor emitentului, la data de 01/08/2024.
Deţinătorii de titluri de stat care sunt clienți ai unui Participant la sistemul de compensaredecontare și registru al Depozitarului Central își pot încasa sumele de bani prin intermediul acestuia.
Pentru deţinătorii de titluri de stat care nu au cont deschis la un participant al sistemului RoClear, plata se efectuează prin transfer bancar, în baza solicitărilor transmise de aceștia.
Începând cu anul 2015, ca urmare a modificării cadrului de reglementare aplicabil distribuirii dividendelor şi a oricăror alte sume cuvenite deţinătorilor de valori mobiliare, distribuirea dividendelor se efectuează prin intermediul Depozitarului Central şi al participanţilor la sistemul
de compensare decontare și registru.
Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente rambursarii principalului pentru obligatiunile emise de STANLEYBET CAPITAL S.A.
Depozitarul Central informează investitorii că, începând cu data de 12/08/2024, distribuie sumele de bani aferente rambursării principalului în valoare de 100 LEI/instrument financiar pentru obligaţiunile emise de STANLEYBET CAPITAL S.A. (simbol SBET24). Emitentul va plăti obligatarilor sumele de bani aferente, utilizând serviciul naţional lansat de către Depozitarul Central.
Obligatarii care beneficiază de sumele de bani sunt cei înregistraţi în registrul obligatarilor emitentului, la data de 26/07/2024.
Obligatarii care sunt clienți ai unui Participant la sistemul de compensare-decontare și registru al Depozitarului Central își pot încasa sumele de bani prin intermediul acestuia.
Pentru obligatarii care nu au cont deschis la un participant al sistemului RoClear, plata se efectuează prin transfer bancar, în baza solicitărilor transmise de aceștia.
Începând cu anul 2015, ca urmare a modificării cadrului de reglementare aplicabil distribuirii dividendelor şi a oricăror alte sume cuvenite deţinătorilor de valori mobiliare, distribuirea dividendelor se efectuează prin intermediul Depozitarului Central şi al participanţilor la sistemul
de compensare decontare și registru.
 Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Țigările s-ar putea scumpi în...
BET, în declin: sesiune...
Modificări în structura...
AFM informează: Noi dosare au...
Statele Unite se confruntă cu...
ANAF a schimbat toate...
Cris-Tim Family Holding anunță...
Cursul valutar anunțat joi, 30...
ANAF așteaptă declarațiile SAF-T și formularele de TVA...
România nu ar trebui să mai...
Statele Unite vor relua testele nucleare pentru prima...
Activitatea economică din...
Guvernul aprobă, în şedinţa de...
Discuţii la Palatul Victoria...
Proiectele incluse pe agenda...
Independența energetică are un...
Pastilele de iod distribuite...
România negociază cu Arabia...
