Donald Trump ar locui ilegal la Mar-a-Lago. Cine nu-l vrea acolo

Autor: Oana Pavelescu
Data publicării:
Donald Trump sosind la Mar-A-Lago
Donald Trump sosind la Mar-A-Lago
Întoarcerea fostului președinte Donald Trump pe adoratul său club Mar-a-Lago se spune că a fost întâmpinată cu puțină fanfară de către membrii bogați ai clubului.

De fapt, autorul unei cărți despre stațiunea din Florida spune că starea de spirit este ”descurajantă” și că oamenii își anulează calitatea de membru.

”Am vorbit cu o grămadă de oameni în ultimele două zile”, a declarat autorul Laurence Leamer pentru MSNBC. "O mulțime de oameni au renunțat la Mar-a-Lago."

Leamer, care a scris cartea ”Mar-a-Lago: În spatele porților puterii la Palatul prezidențial al lui Donald Trump”, a remarcat apoi că membrii și-au manifestat  îngrijorarea că ar putea fi incluși în articolele din ziare.

De ce KGB-ul i-a salvat afacerile lui Donald Trump. Explicațiile unui fost spion

Laurence Leamer mai spune că popularitatea în scădere a lui Trump a oprit înscrierea de noi membrii.

”Nu vor să aibă nimic de-a face cu Donald Trump”, a spus el. ”Mulți dintre membri nu merg prea des acolo, pentru că este un loc foarte descurajat. Este un loc trist pentru Trump să stea. Nu este ceea ce a fost".

Autorul cărții mai spune că lumea se îndepărtează de fostul președinte și oamenii au început să nu-l mai placă și totodată membrii clubului, care plătesc pentru acest lucru 200.000 de dolari pe an, și-au exprimat îngrijorarea cu privire la revenirea lui Trump la Mar-a-Lago.

Unii dintre vecinii săi au început anul trecut să ia măsuri legale pentru a încerca să împiedice la Mara-A-Lago să devină locuința permanentă lui Donald Trump, potrivit The Washington Post.

Vecinii au trimis o scrisoare către autoritățile din Palm Beach și Serviciul Secret al SUA, susținând că Trump nu are dreptul legal de a declara domiciul pemanent la Mar-a-Lago, scrie The Post.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Palatul Victoria

Cum vrea statul să aducă banii diasporei în economie

Legea relansării economice introduce un mecanism dedicat...

Bursa de Valori București
Lingouri de aur
Grafică: Oana Pavelescu
Sediul Organizației Națiunilor Unite / Foto: Maximilian Goldmann / Flickr
Rafinarie. Foto: Freepik.com
Freepik.com
Ședința de Guvern / Foto: gov.ro
Curier. Foto: pexels.com
Casă de schimb valutar
Conducte de gaze / Foto: Freepik
Auto BMW. Freepik.com
Bere. Foto: Freepik.com

Heineken concediază 6.000 de angajaţi

Heineken, al doilea producător de bere din lume, a...

Curtea Constituțională a României, CCR / Foto: George Călin / Inquam Photos
Bon de casă / Foto: Freepik
Foto ilustrativ: Freepik.com

Avertizare DNSC: Emailuri frauduloase în numele OSIM

Alertă de securitate informatică.

Leonardo Badea, Prim-viceguvernator BNR

Ce câștigă România, concret, din intrarea în OCDE

Aderarea României la OCDE, previzionată pentru acest an,...

Banca Naționala a României
Argint / FOTO: Unsplash
Plajă
Întâlnire romantică / Foto: Freepik

Ce beau românii în timpul întâlnirilor romantice

Un român din doi a ales să consume bere în timpul...

Vot in Parlamentul European
Shein și Temu / Foto:Trong Khiem Nguyen / Flickr
Lingouri de aur și argint
Bani
Uzină Ford

pixel