Salt îngrijorător al deficitului comercial într-o singură lună
Deficitul balanței comerciale...
Sipila a afirmat că tensiunile politice din România nu vor afecta calendarul preşedinţiei UE. El a declarat agenţiei de presă STT că România nu are nicio intenţie de a-şi amâna termenul de şase luni la preşedinţia UE. În primul semestru din 2019, această funcţie urmează să fie preluată de România, iar în semestrul al doilea, de Finlanda.
Luni, preşedintele României, Klaus Iohannis, a susţinut că guvernul de la Bucureşti nu este pregătit pentru asigurarea preşedinţiei europene.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Deficitul balanței comerciale...
Agenția Națională de...
Spre deosebire de piețele...
Northvolt, un important...
Sunt date publicate miercuri de...
Odată cu intrarea în vigoare a...
Președintele american impusese...
Producătorul de obuze și...
Dolarul a înregistrat marți o scădere semnificativă, în...
Bursa de Valori Bucureşti a revenit pe creştere în...
Hidroelectrica a anunțat în...
Iranul respinge presiunile lui...
Banca Națională a publicat...
„Multe dintre iluziile noastre sunt acum distruse”, a...
Piaţa terenurilor din România a...