Schimbare majoră în Codul fiscal: Dispar o serie de obligații
Se taie contribuții! Guvernul elimină o parte din taxele...
„Federaţia Rusă nu a fost invitată la ceremonia de învestitură. I-am invitat doar pe partenerii noştri şi pe acele state cu care Ucraina cooperează în mod intens, state care ne sunt partenere şi prietene”, a explicat Ekaterina Zelenko, purtătoarea de cuvânt a MAE rus.
Rada Supremă (parlamentul unicameral ucrainean) a stabilit pentru luni, 20 mai, ceremonia de învestire a lui Vladimir Zelensky, ales preşedinte al Ucrainei cu peste 73% din voturi în al doilea tur de scrutin. Contracandidatul său, preşedintele în exerciţiu Petro Poroşenko a obţinut doar 24,45%, fiind sancţionat de electorat îndeosebi pentru eşecul în domeniul combaterii corupţiei.
„Preşedinţii ţărilor baltice, preşedintele Georgiei şi cel al Ungariei şi-au confirmat deja participarea”, a indicat reprezentanta diplomaţiei Kievului.
Idee trăsnită! Cum s-ar putea împăca SUA cu Rusia
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Se taie contribuții! Guvernul elimină o parte din taxele...
Wall Street încheie săptămâna...
Companiile de stat intră în...
Veniturile Rusiei din...
UE, în așteptarea unei...
Curs valutar BNR, 11 iulie 2025.
Ford anunţă un program de concedieri voluntare la uzina...
În timp ce România se chinuie...
Piețele financiare au fost...
Câştigul salarial mediu brut în România a scăzut cu...
Sindicaliştii din ANAR protestează, vineri, în faţa...
Ministrul Muncii, Florin...
Ministerul Finanţelor, nou...
UE schimbă strategia: plafon...
Andrei Caramitru trage un...
Infinexa a deschis procedura de faliment pentru compania Blue Air Aviation,...
Consiliul Concurenţei...
Firmele cu afaceri peste 1...
Executivul condus de Ilie...
Piața imobiliară crește cu...