ANAF: 20 noiembrie, termen critic! Firmele trebuie să decidă
20 noiembrie este termenul-limită până la care...
INFORMARE METEOROLOGICĂ
Interval de valabilitate: 11 septembrie, ora 10 – 12 septembrie, ora 10
Fenomene vizate: ploi în general moderate cantitativ
Zone afectate: conform textului
Pe parcursul zilei de miercuri (11 septembrie) temporar va ploua în cea mai mare parte a țării, iar noaptea aria ploilor se va restrânge către estul și nord-estul teritoriului. Vor fi mai ales averse, iar în intervale scurte de timp sau prin acumulare, cantitățile de apă vor fi local de 10...20 l/mp și izolat de peste 30...40 l/mp.
ATENȚIONARE METEOROLOGICĂ COD GALBEN
Interval de valabilitate: 11 septembrie, ora 10 – 11 septembrie, ora 23
Fenomene vizate: instabilitate atmosferică, averse însemnate cantitativ
Zone afectate: conform textului și hărții
În intervalul menționat, în Dobrogea, cea mai mare parte a Munteniei, jumătatea de sud a Moldovei, estul și sud-estul Transilvaniei și nord-estul Olteniei vor fi perioade cu averse torențiale, local însoțite de descărcări electrice și intensificări de scurtă durată ale vântului. În intervale scurte de timp sau prin acumulare cantitățile de apă vor fi de 20...25 l/mp și izolat de peste 40...50 l/mp.

PROGNOZĂ SPECIALĂ PENTRU INTERVALUL 11.09.2024 ORA 10:00 - 12.09.2024 ORA 10:00 ZONA MUNICIPIULUI BUCUREȘTI
Prognoză Meteorologică pentru Intervalul 11.09.2024 Ora 10:00 - 12.09.2024 Ora 10:00
Vremea se va răcori. Cerul va fi mai mult noros și vor fi perioade cu averse (în general 15...20 l/mp) și descărcări electrice. Vântul va sufla slab și moderat. Temperatura maximă va fi de 21...22 de grade, iar cea minimă va fi de 14...16 grade.
Administraţia Naţională de Meteorologie va actualiza prezentele informații, în funcţie de evoluţia şi intensitatea fenomenelor meteorologice.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
20 noiembrie este termenul-limită până la care...
Guvernul reia reforma pensiilor de serviciu din...
Ministerul Finanțelor a...
România intră oficial în...
Toți ochii din Wall Street sunt pe Nvidia. Gigantul...
Federația Patronală Română din...
Premierul Slovaciei, Robert...
"Istoria ne-a arătat că...
Încă o zi neagră pentru moneda...
Biletele de tren se vor scumpi odată cu intrarea în vigoare a noului Mers...
Toți părinții vor ca cei mici să se hidrateze bine, fie...
Adrian Negrescu avertizează că strategia ministrului...
Prezint mai jos propriul meu...
Parlamentul European...
România este printre cele mai...