Atenţionare ANAF. Dacă nu ai depus aceste documente, luni este ultima zi
Calendarul fiscal al lunii...
„Elevi, de azi abonamentele gratuite pentru transportul în zona metropolitană București - Ilfov se pot obtine și online. Simplu, comod, accesibil, fără să așteptați la centrele de vânzare, fără birocrație.
În câteva minute de la instalare sunteți posesorii unui abonament pentru transportul de suprafață. Nu mai purtați grija cardului, de acum abonamentul îl aveți în aplicația YouthTB”, a anunțat, pe Facebook, Societatea de Transport București - STB SA
Pentru a putea beneficia de abonament gratuit, utilizatorul trebuie să aibă statutul de elev înscris la o unitate de învăţământ acreditată din Municipiul Bucureşti sau Judeţul Ilfov.
Reprezentanţii STB susţin că odata cu lansarea acestei aplicaţii, pe lângă eliminarea procedurii birocratice de până acum, prin care elevii puteau să îşi procure titlul de transport, se reduce şi aglomeraţia ce se crea în fiecare an la centrele de vânzare odată cu începerea şcolii.
STB SA certifică faptul că respectă drepturile conferite de Regulamentul U.E. nr. 679/2016 privind protecţia persoanelor fizice în ceea ce priveşte prelucrarea datelor cu caracter personal privind libera circulaţie a acestor date.
Aplicaţia mobilă YouthTB este disponibilă în App Store şi Google Play.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Calendarul fiscal al lunii...
Vestul și Capitala conduc topul...
Criza cipurilor lovește Europa,...
Capitala României se compară,...
Un proiect de lege depus la...
Prețul energiei pe piața pentru...
Coreea de Nord a găsit metodele prin care să eludeze...
Orice român își poate verifica gratuit, online, situația...
Activele fondurilor de pensii...
În timp ce România numără leii...
Probleme în achiziţia online a...
IMM România susţine necesitatea...
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a anuţat vineri, că va...
Curs valutar BNR, 24 octombrie...
PPC Energie introduce un nou...
Carrefour ar fi mandatat BNP...
Banca Națională a României...
Bursa de Valori Bucureşti începe ziua pe verde:...